Szybki kontakt!

Imię*:

Telefon:

e-mail*:

Treść*:

Prowizja komisowa

Wybierz

Wpisz ręcznie

lub wpisz kwotę sprzedaży tutaj:

 

Aukcje internetowe korzystamy ze sprawdzonych, internetowych serwisów aukcyjnych.

  • Allegro.pl 
  • eBay.com

Przyjmujemy numizmaty do sprzedaż aukcyjnej

Nie znaczy to, że przyjmujemy wszytko co było niegdyś pieniądzem do takiej sprzedaży, ale rzeczy atrakcyjne kolekcjonersko, trudne w jednoznacznej wycenie itp. jak najbardziej.
 

Cennik aukcyjny

Pobierane prowizje zależą od ceny końcowej poszczególnych przedmiotów. Progi prowizyjne wyglądają następująco.
 
0 - 500 zł 20%
500 - 5000 zł 16% od nadwyżki ponad 500 zł
5000 - 20000 zł 12% od nadwyżki ponad 5000 zł
20000 zł -

10% od nadwyżki ponad 20000 zł

 
Aukcje wystawiamy w ciągu 5 dni od dnia otrzymania walorów, a ewentualne odstępstwa od tego warunku ustalane są indywidualnie przy podpisywaniu umowy. Licytacje zazwyczaj wystawiamy od 1 zł i w zdecydowanej większości bez cen minimalnych, a czas ich trwania to 5-7 dni. Rozliczenia sprzedaży dokonujemy w ciągu 14 dni od zakończenia aukcji. Istnieje również możliwość wpłacenia zaliczki na poczet sprzedaży, w kwocie do 50% szacowanej wartość powierzanych walorów, przy czym skutkuje to nieznacznym podwyższeniem ustalonej prowizji.

Po co nam płacić prowizję, gdy w internecie można sprzedawać samemu?

Bardzo często słyszę te słowa od osób z innych branż, ale numizmatyka to specyficzna dziedzina, wymagająca przede wszystkim dużej wiedzy i doświadczenia. Wartość numizmatów w dużej mierze zależy od stanu zachowania, niewielkie różnice w stanie zachowania przekładają się na dużą różnicę w wartości. Wielokrotnie odbieramy telefony, w których właściciel zapewnia nas że mam monety w pięknych idealnych stanach, gdy do nas przyjeżdzają zazwyczaj okazuje się że rzekomy stan 1 jest stanem 3, lub co gorsze monety wygladają pięknie i się świecą ponieważ zostały wypolerowane. Takie pozycje już mają niewielką wartość kolekcjonerską. Podobna sytuacja ma się z banknotami zdjęcie banknotu w stanie 3 nie wiele się różni od banknotu w stanie 1, a cena banknotów w trzecich stanach jest dużo niższa niż idealnej blaszki w stanie pierwszym. Ponadto walory te często są fałszowane.
Nic dziwnego, że kupujący nie ufają przypadkowym sprzedawcom, gdyż nie chcą kupować przysłowiowego "kota w worku". Numizmaty są również specyficzne i trudne w fotografowaniu, a dobrze zrobione zdjęcia są niezbędne w przypadku sprzedaży internetowej. 

My zapewniamy fachowy opis i profesjonalną wizualizację numizmatów na aukcji internetowej oraz pełną obsługę posprzedażową. Państwo najpóźniej po miesiącu otrzymujecie należność z pokwitowaniem sprzedaży, wolnym już od jakichkolwiek formalności czy opłat skarbowych. W wielu przypadkach kwota uzyskiwana przez naszą firmę za taki sam walor jest dużo wyższa, niż w przypadku wystawienia go przez przypadkową osobę, a im przedmiot droższy tym różnice są większe, dlatego wielu klientów do nas wraca i pozostawia kolejne numizmaty, bo jak sami twierdzą nawet po odliczeniu naszej prowizji otrzymują więcej, niż gdyby sami wystawili na Allegro.

Dlaczego sprzedajemy przez Allegro i eBay, zamiast organizować licytacje na własnej stronie?

Za niewielki procent tego, co płacimy w/w serwisom bylibyśmy sami wstanie uruchomić własny, profesjonalny serwis aukcyjny. Technicznie nie ma z tym żadnego problemu, ale serwis taki nie zapewniłby nam dotarcia do tak licznej grupy klientów.

 

Wszystkie prawa zastrzezone.Strona Firmy GabinetMonet.pl. Maciej Króliczak GabinetMonet.pl